Klub TJ Družstevník Drnovice funguje v obci již od roku 1958. Ve své dlouhé historii získal mnoho cenných trofejí, ale jako většině fotbalových klubů i Drnovicím se nevyhnulo několik opravdu nepovedených ročníků. V roce 2012 se kádr kompletně překopal a výrazně omladil z čehož vyplynul sestup do nižší třídy. Po dvou letech strávených v IV.C třídě tým značně vyzrál a v ročníku 2014/2015 slaví podruhé v historii klubu postup do III.C třídy a jsem přesvědčený, že tenhle mladý tým ještě zdaleka neřekl své poslední slovo.

Články k utkáním

3.KOLO

Bratřejov 3:1 Drnovice

Soupiska Bratřejov:
Jakub Ondřej(GK), Marek Viktořík, Petr Chromčák, Vítězslav Polčák, Daniel Gerža, Petr Tomšů, Jan Kalenda, Martin Jančík, Jan Tomšů, Jiří Jančík, Petr Gerža, Radek Kovář, Jan Fiodor, Richard Zicha, Martin Janeczko

Soupiska Drnovice:
Struška Martin(GK), Gabko Michal, Machů Jan, Horáček Martin, Chovanec Roman, Tomáš Vlček ml., Kostka Ondřej, Dorničák Ladislav, Stránský Adam, Vlček Tomáš, Honek Bohumil, Horáček Tomáš, Honek Vlastimil, Húšť Martin, Zicha Tomáš
Neúplně povedené druhé kolo včera odehráli muži z Drnovic na půdě Bratřejova.
Vše začalo naprosto ideálně.. již ve druhé minutě se po pěkné akci prosadil Roman Chovanec 0:1.
Dlouho jsem se však z vedení neradovali. Ve 4 minutě napřáhl ke střele domácí Petr Chromčák a
Díky nešťastné teči stopéra Kostky míč zaplul přesně pod břevno 1:1.
Domácím se bleskový obrat povedl na jedničku do vedení se dostali v 8. minutě kdy se po rohovém kopu prosadil zcela osamocený Polčák 2:1.
I přes velké množství šancí se nám nepodařilo v prvním poločase srovnat skóre.
Po přestávce bylo ještě hůř ve 48.minutě se po oplácení soupeři musel klidit do šaten Vlček Tomáš (mladší)“. I přesto, že Drnovice hráli celý poločas v 10. na hře to nebylo znát a Bratřejov mnohdy s nutnou dávkou štěstí odvracel nebezpečné akce. Vyrovnávací branka vysela ve vzduchu prakticky celý druhý poločas.
Bohužel ve srovnání s prvním utkáním to kluků v Bratřejově do branky nepadalo.
V 84. minutě využil oslabené a už hodně ofenzivně laděné obrany Drnovic domácí Tomšů a v samostatné úprku k brance se nemýlil 3:1.
Kdo by čekal, že už bylo po zápase ten se pletl. Hosté si i v pokročilé minutě utkání dokázali vytvořit několik dobrých příležitostí, které by bez problému ke srovnání stačily.
Drnovští střelci bohužel neměli svůj den.
Bratřejov nám uštědřil výstavní lekci z produktivity kdy prakticky ze dvou šancí vstřelil 3 branky.

Děkujeme všem fanouškům za podporu v utkání.
Příští týden nás v sobotu 25.8 na domácí půdě čeká od 16:30 „favorit“ celé soutěže HVOZDNÁ.

Drnovice 9:1 Šanov

Húšť Martin (GK), Gabko Michal, Machů Jan, Horáček Martin, Chovanec Roman, Tomáš Vlček ml., Kostka Ondřej, Dorničák Ladislav, Stránský Adam, Vlček Tomáš, Vrána Martin, Pacík Radek, Honek Bohumil, Dorničák Lukáš, Horáček Tomáš, Honek Vlastimil, Bodlák Milan

Soupiska Šanov:
Munster Tomáš (GK), Mudrák Michal, Ščuglík Petr, Ševčík Josef, Šebák Jakub, Krajíček Aleš, Fojtík Daniel, Gapčo Petr, Kalík Tomáš, Krajíček Radek, David Peléšek, Dominik Urbánek, Tomáš Zatloukal
Úvod z říše snů….
Jedině tak se dá popsat vstup družstva můžu z Drnovic do nového ročníku III.B třídy.
Výborný vstup do soutěže má za sebou náš tým kdy v neděli na domácí půdě deklasoval ŠANOV vysoko 9:1
Skóre otevřel již ve druhé minutě navrátilec Gabko. Michal se vrátil ve stylu pojď jsem kam jdeš ve 3 a 10 minutě zkompletoval hattrick. Na pohodlných 4:0 zvyšoval ve 29.minutě Martin Horáček. Chvilkovou nepozornost při rohovém kopu dokonale využili hosté 4:1.
Jakékoliv myšlenky na zdramatizování utkání utnul v 37.minutě další nováček v týmu Roman Chovanec.
Do poločasu přidal ještě svou čtvrtou branku opět Michal Gabko
Poločas 6:1

Hned v úvodu druhé půle se krásnou ranou z 30 metrů prosadil další nováček v týmu Tomáš Vlček. ("mladší"). :D
Svou druhou branku zaznamenal v 52.minutě Martin Horáček.
Poslední Hřebíček nepřidal nikdo jiný než Michal Gabko a 62.minutě vstřelil svou 5.branku. (9:1)

Další utkání nás čeká v neděli 19.8.2018 od 17:00